My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Rynek lokat bez zmian oprocentowania, ale za to z nowym bankiem

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
Rynek lokat bez zmian oprocentowania, ale za to z nowym bankiem

Ostatnie dni przyniosły pewną ulgę osobom, które poszukują okazji do oszczędzania. Na szczęście obyło się bez kolejnych spadków oprocentowania, a klienci otrzymali “bonus” w postaci nowego banku.

W Getin Banku ulokujesz więcej

Wraz z kolejną edycją promocji Lokaty na Nowe Środki Getin Bank postanowił utrzymać dotychczasowe oprocentowanie (2% dla wersji 3-miesięcznej oraz 2,1 dla wariantu na 6 i 12 miesięcy). Dodatkowo zwiększona została maksymalna kwota, którą możemy wpłacić na ten depozyt – obecnie jest to aż 300 tys. zł (wcześniej było to tylko 100 tys. zł). Zachowany został przy tym limit 3 lokat na klienta, zatem łącznie na Lokacie na Nowe Środki możemy zdeponować nawet 900 tys. zł.

A na rynku debiutuje BFF Banking Group

Wczoraj w Polsce pojawił się nowy – zagraniczny – bank. Mowa o włoskim BFF Banking Group, który oferuje swoim klientom Lokaty Facto, zakładane wyłącznie online. Początkowa oferta tego debiutanta prezentuje się naprawdę dobrze, przy czym najwięcej (4%) można tu zyskać, zakładając depozyt w ciągu 30 dni od otwarcia Rachunku Depozytowego i to aż na 5 lat.

Oprocentowanie wybranych lokat BFF Banking Group

Okres

Oprocentowanie

Szczegóły

3, 6, 9 miesięcy

2 – 2,2%

Lokata dostępna dla wszystkich.

12 i 18 miesięcy

2,85%

Lokata dla osób, które założą ją w ciągu 30 dni od otwarcia Rachunku Depozytowego.

2 lata

3,00%

Lokata dla osób, które założą ją w ciągu 30 dni od otwarcia Rachunku Depozytowego.

3 i 4 lata

3,60%

Lokata dla osób, które założą ją w ciągu 30 dni od otwarcia Rachunku Depozytowego.

5 lat

4,00%

Lokata dla osób, które założą ją w ciągu 30 dni od otwarcia Rachunku Depozytowego.

Na kontach oszczędnościowych wciąż dużo się dzieje

Nie da się ukryć, że propozycje BFF celują przede wszystkim w osoby, które chcą oszczędzać długoterminowo. Pozostałe oferty lokat na rynku mogą nie być dla nas satysfakcjonujące, warto zatem rozejrzeć się za okazjami wśród kont oszczędnościowych. Najwyższe oprocentowanie wynosi tu nawet 4% (choć przy dość wyśrubowanych warunkach), ale przy niewielkim wysiłku - i statusie nowego klienta – bez problemu zyskamy ok. 3% w skali roku. Więcej sprawdzisz w naszym rankingu rachunków oszczędnościowych.

Oprocentowanie najlepszych kont oszczędnościowych
Kliknij, aby powiększyć

Warto korzystać z różnych sposobów oszczędzania

Przy niskich stopach procentowych nie pozostaje nam nic innego, jak korzystać z tego, co jest dostępne na rynku. Stawki na lokatach pozostawiają wprawdzie wiele do życzenia, jednak zawsze jest tu pole do działania - banki udostępniają lepsze oprocentowanie dla depozytów “na nowe środki”, pojawiają się oferty czasowe, zawsze można też skorzystać z propozycji dla nowych klientów, jeśli nie korzystaliśmy wcześniej z usług danej instytucji.

Warto również lokować nasze środki w różnych produktach, które oferują bezpieczny zysk. Prócz lokat mogą to być chociażby konta oszczędnościowe czy obligacje skarbowe. Pomnażając pieniądze, przykładowo, na lokacie 2,5% i rachunku 3% wciąż możemy otrzymać niezłe odsetki - pamiętajmy o tym i oszczędzajmy efektywnie!

Innym w pełni bezpiecznym sposobem jest łączenie lokat z akcjami specjalnymi dotyczącymi kont osobistych. W tym tygodniu przedstawiliśmy sposób, jak osiągnąć 4,8% w skali roku dla kwoty 50 tys. zł w Alior Banku. Nasz pomysł sprowadza się do wykorzystania możliwości jakie daje promocja Konta Jakże Osobistego z premią 200 zł i Lokata "100 dni" dostępna tylko absolutnie nowym klientom Alior Banku. Szczegóły tej propozycji przedstawiliśmy w tym artykule.

Dodajmy, że obecni klienci tego banku też mają się z czego cieszyć. Alior Bank dał bowiem w tym tygodniu możliwość uzyskania 2,6% w skali roku na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Warunkiem jego otrzymania jest zapewnienie regularnych wpływów na rachunek osobisty. Pisaliśmy o tym szczegółowo tutaj.

Przeczytaj także

Komentarze