My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

2,65% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
2,65% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z oferty depozytowej w Toyota Banku ani nie posiadałeś w nim konta, to mamy dla Ciebie coś co może Cię zainteresować. Mowa o półrocznej Lokacie Standard, której oprocentowanie to całkiem solidne 2,65% w skali roku.

Z oferty skorzystasz, jeśli od 1 marca 2017 roku nie zawarłeś z Toyota Bankiem żadnej umowy o lokatę czy konto. Czas na złożenie wniosku o Lokatę Standard upływa 31 grudnia 2018 r. (choć bank zastrzegł, że ten termin może ulec zmianie).

Najważniejsze parametry lokaty

Lokata Standard to półroczny depozyt, którego oprocentowanie nominalne to 2,65%. Na lokatę możesz wpłacić od 2 tys. do 30 tys. zł. Do jej otwarcia nie potrzebujesz zakładać konta osobistego, ani korzystać z jakiegokolwiek innego produktu finansowego oferowanego przez Toyota Bank. Lokata ma charakter odnawialny, przy czym odnowienie odbywa się na znacznie gorszych warunkach – z oprocentowaniem na poziomie 1,70% w skali roku.

Przy zerwaniu lokaty musisz liczyć się z utratą aż 90% otrzymanych odsetek. Każda osoba może założyć do pięciu Lokat Standardowych, przy czym ich łączne saldo nie może przekroczyć 30 tys. zł.

Jak założyć lokatę?

W celu otwarcia lokaty powinieneś złożyć wniosek dostępny na stronie Toyota Banku. Po jego wypełnieniu i zatwierdzeniu, bank przygotuje odpowiednie dokumenty i wyśle Ci je do podpisania kurierem. Przez zasileniem rachunku lokaty powinieneś upewnić się, że wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną i SMS (brak zgody sprawi, że oprocentowanie lokaty spadnie do poziomu 1,70%).

Ile możesz zyskać?

W poniższej tabelce przedstawiamy zysk z Lokaty Standard w Toyota Banku. Wysokości odsetek podane w tabeli to kwoty netto, a więc już po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych, czyli popularnej „Belki”:

Zysk* na Lokacie Standard w Toyota Banku

Kwota lokaty

Odsetki netto

Kwota lokaty wraz z odsetkami

        2 000,00 zł

     21,47 zł

     2 021,47 zł

        5 000,00 zł

     53,66 zł

     5 053,66 zł

      10 000,00 zł

   107,33 zł

   10 107,33 zł

      15 000,00 zł

   160,99 zł

   15 160,99 zł

      20 000,00 zł

   214,65 zł

   20 214,65 zł

      25 000,00 zł

   268,31 zł

   25 268,31 zł

      30 000,00 zł

   321,98 zł

   30 321,98 zł

Zysk z Lokaty Standard
Kliknij, aby powiększyć

Bezpieczeństwo lokaty

Zarówno Lokata Standard jak i wszystkie środki zdeponowane w Toyota Banku objęte są gwarancjami ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kwota gwarancji stanowi równowartość 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł).

Dowiedz się więcej na temat BFG

Bywało lepiej, ale i tak jest nieźle

Jak już wspominaliśmy – oprocentowanie Lokaty Standard oferowane w listopadzie 2018 roku wynosi 2,65% w skali roku. To całkiem przyzwoity poziom, chociaż względem odsetek oferowanych w poprzednich miesiącach oznacza to dość wyraźną obniżkę. Dla porównania jeszcze w maju tego roku na tym samym depozycie nowi klient mogli zyskać aż 3% w skali roku, a do tego tak wysokie oprocentowanie obejmowało środki w wysokości nawet 250 tys. zł.

Mimo wszystko na uznanie zasługuje fakt, że otwarcie Lokaty Standard nie wiąże się z koniecznością otwierania konta osobistego w Toyota Banku. Jeśli więc zależy Ci tylko na atrakcyjnej lokacie dla stosunkowo niewielkich kwot (do 30 tys. zł), to analizowana przez nas oferta może się okazać dla Ciebie całkiem dobrym wyborem. W innych przypadkach proponujemy zapoznanie się z aktualnym rankingiem lokat w celu znalezienia jeszcze lepszej lokaty.

Ocena redakcji:

Zalety

  • brak konieczności posiadania konta
  • oprocentowanie powyżej rynkowej średniej

Wady

  • utrata 90% odsetek przy zerwaniu lokaty
  • niska maksymalna kwota lokaty

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Lokaty Standard
  2. Tabela oprocentowania lokat w Toyota Banku

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze