Najlepszelokaty.pl
Porównywarka lokat
Nasza porównywarka lokat bankowych umożliwi Ci porównanie ze sobą ofert depozytowych dostępnych w poszczególnych bankach. Wybierając interesujące Cię lokaty terminowe do porównania, możesz sprawdzić, jak prezentują się one m.in. pod względem oprocentowania, czasu trwania czy kwoty jaką możesz na nich ulokować.
Nasze narzędzie oprócz porównania poszczególnych lokat, daje także szerszy podgląd na aktualną sytuację na rynku depozytowym. Korzystając z porównywarki sprawdzisz, jak interesująca Cię oferta prezentuje się na tle konkurencji. Dzięki temu zyskujesz możliwość wybrania wyłącznie najatrakcyjniejszych depozytów.
Porównanie lokat bankowych możesz przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Poniżej prezentujemy parametry, które możesz wziąć pod uwagę analizując poszczególne lokaty terminowe.
Oprocentowanie – w naszym serwisie wysokość oprocentowania zawsze prezentujemy w skali rocznej; do naszego rankingu lokat wybieramy wyłącznie depozyty, których oprocentowanie jest stałe. Dzięki temu w łatwy sposób będziesz w stanie obliczyć dokładną kwotę pieniędzy jaką zarobisz lokując swoje pieniądze.
Czas trwania – informacja o czasie trwania umowy lokaty mówi nam po jakim czasie od jej założenia otrzymamy nasze pieniądze z powrotem (wraz z należnymi odsetkami). Większość ofert jakie prezentujemy w naszym serwisie ma charakter krótkoterminowy (czas oszczędzania od kilku dni do kilku miesięcy). Ale na rynku nie brakuje depozytów długoterminowych, pozwalających ulokować pieniądze na okres powyżej roku.
Kwota lokaty – jest to maksymalna i minimalna suma pieniędzy jaką możesz zdeponować na lokacie. W przypadku niektórych ofert obowiązuje wyłącznie jedno ograniczenie (np. tylko minimum, bez limitu co do maksymalnej kwoty). Jeśli jednak dana lokata nie ma górnego ograniczenia, powinieneś mieć na uwadze obowiązujące limity gwarancyjne BFG. Aktualnie kwota gwarancji wynosi maksimum 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł).
W naszej porównywarce możesz analizować poszczególne oferty ze względu na:
Kapitalizacja odsetek – jest to parametr, który mówi o sposobie dopisywania odsetek do naszego kapitału. W przypadku większości depozytów, odsetki otrzymujemy dopiero po zakończeniu oszczędzania. Ale zdarzają się także takie oferty (głównie lokaty długoterminowe), gdzie kapitalizacja odbywa się częściej np. raz na kwartał lub raz na rok.
Odnawialność – informacja ta mówi nam, co dzieje się z naszymi pieniędzmi po zakończeniu oszczędzania. Najczęściej spotykanymi sytuacjami są tu: automatyczne otwarcie nowej lokaty (zazwyczaj jednak taka nowa lokata ma gorsze parametry niż ta pierwotna) lub zwrot pieniędzy nasz rachunek bankowy.
Zerwanie lokaty – to ostatni ważny parametr, jaki prezentujemy w naszej porównywarce. Mówi nam on o tym, co dzieje się kiedy przedwcześnie zakończymy oszczędzanie. Tutaj najczęściej spotykaną „karą” jest utrata wszystkich naliczonych odsetek. Ale zdarzają się także takie oferty, gdzie przy zerwaniu zarobione pieniądze nie przepadają tylko są nam wypłacane wraz z kapitałem.
Nie wiesz jaki będzie zysk z lokaty? - skorzystaj z naszego kalkulatora