My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Załóż lokatę w Toyota Banku i zgarnij 50 zł premii

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Załóż lokatę w Toyota Banku i zgarnij 50 zł premii
Źródło: strona Toyota Banku

Toyota Bank już po raz kolejny oferuje 50 zł premii za założenie przynajmniej półrocznej lokaty. Taki bonus podnosi atrakcyjność depozytu, znacznie zwiększając efektywny zysk z odsetek. Jakie są warunki promocji i ile możesz zyskać?

Oferta obowiązuje do 28 lutego 2019 r.

Mogą z niej skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie posiadające dowolne konto osobiste w Toyota Banku, którzy dodatkowo wyrazili zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych drogą telefoniczną i elektroniczną. Z udziału wyłączeni są pracownicy banku i najbliżsi członkowie ich rodzin.

Jeśli nie posiadasz rachunku osobistego w Toyota Banku, to pamiętaj, że możesz jeszcze nadrobić tę zaległość, a następnie wziąć udział w promocji z premią 50 zł za lokatę.

Droga po 50 zł premii

Załóżmy, że masz już konto osobiste w Toyota Banku. Poniżej instrukcja, co powinieneś zrobić dalej:

  1. Zarejestruj się na stronie promocji, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj o zaznaczeniu pola oznaczającego akceptację regulaminu.
  2. Do 28 lutego 2019 r. załóż za pośrednictwem bankowości elektronicznej co najmniej jedną lokatę w Toyota Banku na kwotę min. 10 000 zł i na okres przynajmniej 6 miesięcy. Pamiętaj, by zasilić lokatę środkami z innego banku.
  3. Utrzymaj łączne saldo na wszystkich depozytach przez okres przynajmniej 70 kolejnych dni tak, aby było ono wyższe o co najmniej 10 000 zł w stosunku do stanu z 22 stycznia 2019 r.

Ważna uwaga: jeśli we wspomnianym okresie zdarzy się, że różnica salda na rachunkach i lokatach w porównaniu ze stanem z 22 stycznia zmniejszy się o kwotę wyższą niż 1 000 zł (bo np. zleciłeś przelew z konta osobistego lub zapłaciłeś kartą), masz tylko 5 dni roboczych na uzupełnienie tej różnicy i „dobicie” z powrotem do pułapu 10 000 zł nadwyżki.

Różnicy poniżej 1 000 zł (czyli np. gdy saldo Twoich rachunków i lokat w porównaniu ze stanem z 22 stycznia jest wyższe tylko o 9 000 zł) nie musisz natychmiast uzupełniać – ważne jest jednak, by wraz z upływem 70 dni od otwarcia lokaty wróciło ono do poziomu min. 10 000 zł.

Przekazanie premii

O przyznaniu premii zostaniesz poinformowany SMS-owo do 15 maja 2019 r. Z kolei 50 zł wpłynie na Twoje konto osobiste w Toyota Banku najpóźniej 20 maja 2019 r.

Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Z regulaminem akcji zapoznasz się tutaj.

Ile w sumie możesz zyskać dzięki lokacie w promocji?

Sprawdźmy, ile łącznie możesz zyskać dzięki otwarciu lokaty i zgarnięciu 50 zł premii. Jako przykład niech posłuży nam najwyżej oprocentowany półroczny depozyt w Toyota Banku, czyli Lokata Sprint.

Depozyt oferuje zysk na poziomie 2,4% w skali roku, choć po doliczeniu do kwoty odsetek 50 zł premii efektywne oprocentowanie lokaty zdecydowanie wzrasta:

Zysk* uczestnika promocji w przypadku otwarcia 180-dniowej Lokaty Sprint i utrzymania jej do terminu zapadalności

Ulokowana kwota

Odsetki

Łączny zysk (odsetki + premia)

Efektywna stopa zwrotu

10 000 zł

     97 zł

   147 zł

3,63%

12 000 zł

   117 zł

   167 zł

3,43%

14 000 zł

   136 zł

   186 zł

3,28%

16 000 zł

   156 zł

   206 zł

3,17%

18 000 zł

   175 zł

   225 zł

3,09%

Zysk z 180-dniowej Lokaty Sprint Toyota Banku
Kliknij, aby powiększyć

Po wpłacie na Lokatę Sprint minimalnej wymaganej w promocji kwoty (10 000) zysk z odsetek w połączeniu z premią 50 zł wynosi aż 147 zł. Odpowiada to efektywnej stopie zwrotu na poziomie aż 3,63%, porównywalnej z najlepszymi lokatami na rynku.

Gwarancje BFG

Pamiętaj, że depozyty oferowane przez Toyota Banku objęte są 100% gwarancjami ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kwota gwarancji stanowi równowartość 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Moto Konto w Toyota Banku

Podstawowym rachunkiem osobistym z oferty Toyota Banku jest Moto Konto. Wspominamy o tym dlatego, że posiadanie ROR-u jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w promocji.

Rachunek może się okazać dla Ciebie całkowicie darmowy. Opłaty 2,49 zł za jego prowadzenie unikniesz chociażby dzięki utrzymaniu średniego miesięcznego salda w wysokości min. 1 000 zł na koncie lub 2 500 zł na lokatach. Wniosek z tego prosty - w okresie Twojego uczestnictwa w promocji Moto Konto nie będzie generowało kosztów.

Bank nie pobiera opłat za korzystanie z karty. Darmowe masz również 3 pierwsze wypłaty z bankomatów w miesiącu (każda kolejna kosztuje 4,5 zł).

Ścisła czołówka

Wystarczy prosta promocja z 50-złotową premią, by solidne dotąd oferty depozytów w Toyota Banku z dnia na dzień stały się jednymi z najlepszych lokat na rynku. Trzeba przyznać, że efektywne oprocentowanie na poziomie nawet 3,63% (przykład Lokaty Sprint) robi wrażenie.

Na bardzo duży plus należy również zaliczyć fakt, że możliwość skorzystania z tak dużego zysku mają również obecni klienci Toyota Banku (zazwyczaj najlepsze warunki oferowane są tylko nowym klientom). Konieczność posiadania konta nie powinna Cię zniechęcać, gdyż łatwo zapewnisz sobie zwolnienie z opłat.

Podsumowując: jeśli masz do ulokowania wolne środki (szczególnie w wysokości od 10 do kilkunastu tysięcy zł) i konto w Toyota Banku (ewentualnie jesteś gotowy je otworzyć), oferta jest zdecydowanie godna rozważenia.

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysoka efektywna stopa zwrotu
  • możliwość założenia już od 10 tys. zł

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego
  • oferta opłacalna jedynie dla kwot w przedziale od 10 do kilkunastu tys. zł

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji Premia za lokatę

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze