My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Przewodnik po serwisie

Data publikacji: r.

Jeśli jesteś z nami od dawna, to zapewne odkryłeś już zalety śledzenia portalu, a nasza misja jest Ci dobrze znana. Jeśli natomiast jest to Twoja pierwsza wizyta w serwisie najlepszelokaty.pl, to tym przyjemniej nam Cię powitać.

Pozwól, że przedstawimy w skrócie cel naszej działalności i korzyści, jakie przyniesie Ci korzystanie z naszego portalu. Opowiemy Ci także o strukturze serwisu – dzięki temu łatwiej będzie Ci się po nim poruszać.

Przewodnik po serwisie najlepszelokaty.pl
Kliknij, aby powiększyć

Kim jesteśmy?

Tworzymy zgrany zespół, co pozwala nam bardzo szybko reagować na bieżące wydarzenia i zmiany w ofertach. Są wśród nas zarówno ekonomiści z wykształcenia, jak i doświadczeni redaktorzy. Pracą zespołu na co dzień kierują analitycy, przed którymi rynek finansowy nie ma żadnych tajemnic.

Taki skład zespołu gwarantuje połączenie wysokiej jakości merytorycznej tekstów z lekkim i zrozumiałym dla każdego stylem pisania.

Choć obowiązki każdego z nas nieco się różnią, to wszystkich łączy jedno: pasja do finansów i oszczędzania, którą dzielimy się już od 5 lat.

Czym się zajmujemy?

Nasza praca polega na informowaniu o nowościach na rynku lokat. Codziennie aktualizujemy nasze analizy ofert – możesz mieć pewność, że wszystkie informacje i parametry opisywanych przez nas produktów są aktualne.

W serwisie znajdziesz analizy najlepszych depozytów. Przedstawiamy w nich dokładne zyski z konkretnej lokaty oraz szczerze opisujemy jej wady i zalety. Rzetelna ocena depozytu jest konieczna do stworzenia rankingu lokat – zestawienia, w którym umieszczamy wszystkie lokaty warte uwagi.

Na bieżąco informujemy też o promocjach i ofertach specjalnych. Z nami nie umknie Ci żadna okazja na dodatkowy zysk.

Dla spragnionych wiedzy (lub po prostu dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z oszczędzaniem) przygotowujemy także artykuły poradnikowe oraz wprowadzające w świat finansów.

W naszej codziennej pracy kierujemy się zasadami obiektywizmu, rzetelności i szacunku dla Czytelników. Mamy świadomość, że na podstawie zawartych w serwisie informacji wielu z Was podejmuje decyzję o sposobie ulokowania swoich pieniędzy. To spora odpowiedzialność.

Co możesz zyskać jako Czytelnik?

Odwiedzając nasz serwis, zyskujesz:

  • możliwość podjęcia w pełni świadomej decyzji dotyczącej lokowania swoich środków,
  • przegląd najświeższych informacji z rynku lokat,
  • dostęp do rzetelnej wiedzy i ciekawostek ze świata finansów.

Co jednak najważniejsze – oszczędzasz czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać oferty każdego banku z osobna, przeskakując ze strony na stronę. Z nami błyskawicznie znajdziesz ofertę, która ma szansę sprostać Twoim oczekiwaniom. Stąd już tylko krok do rozpoczęcia efektywnego oszczędzania.

Jak poruszać się po serwisie?

W górnej belce serwisu znajdziesz menu, z pomocą którego bez trudu odszukasz interesujące Cię informacje.

Na stronie głównej masz dostęp do najświeższych aktualności oraz listy najlepszych lokat bankowych w danym miesiącu z ich krótką charakterystyką. Jeszcze niżej umieściliśmy odnośniki do przydatnych narzędzia – wyszukiwarkę lokat, kalkulator lokat oraz odnośnik do raportu o aktualnej sytuacji na rynku.

We wspomnianym już menu odnajdziesz następujące zakładki:

  1. Ranking lokat. Pełne zestawienie najbardziej interesujących ofert lokat bankowych. Ranking podzieliliśmy na kategorie (zgodnie z okresami trwania depozytów: krótkoterminowe, kwartalne+, średnioterminowe i długoterminowe). Z rankingu łatwo przejdziesz do analizy interesującej Cię oferty. Możesz także wrzucić wybrane lokaty do porównania, zaznaczając odpowiednie pole.
  2. Znajdziesz tu Analizy, Wiadomości i szczegółowe opisy Promocji związanych z lokatami.
  3. Kalkulator lokat. Proste narzędzie służące do obliczania zysku z lokaty z uwzględnieniem jej parametrów (kwoty depozytu, oprocentowania, okresu trwania i kapitalizacji odsetek) oraz należnego podatku od zysków kapitałowych.
  4. Baza wiedzy. Zbiór artykułów, dzięki którym zaspokoisz swoją ciekawość w dziedzinie finansów. To z nich dowiesz się m.in. skąd się bierze oprocentowanie lokat, czym są stopy procentowe oraz jak mierzona jest inflacja. W Bazie wiedzy umieściliśmy też opracowany przez nas „Słownik pojęć bankowych”.
  5. Jak oszczędzać. Poznaj sprytne sposoby na oszczędzanie! W tekstach zawartych w tym dziale poruszamy tematy niekoniecznie związane z sektorem bankowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozsądnie planować wydatki lub jak zaoszczędzić na domowych rachunkach, to lektura naszych artykułów powinna Ci w tym pomóc.
  6. Banki. W tym miejscu zapoznasz się z informacjami dotyczącymi największych banków funkcjonujących na polskim rynku.

Pamiętaj, że serwis tworzymy właśnie dla Ciebie i innych Czytelników. Służymy pomocą i jesteśmy otwarci na Twoją opinię.

W związku z tym, jeśli masz pytania, wątpliwości, sugestie skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego.