My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ranking lokat bankowych - czerwiec 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-25 09:46:07

Codziennie aktualizujemy ranking lokat bankowych, aby pomóc Ci wybrać najlepszą lokatę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nie istnieje jedna, najlepsza lokata, Część z nas wybiera lokaty krótkoterminowe, aby uchronić przed inflacją swoje środki przeznaczone na określony cel. Inni wybiorą z kolei depozyty długoterminowe, z myślą o emeryturze czy w celu oszczędzania na przyszłość swoich dzieci lub wnuków.

Bez względu na to, jaki cel oszczędzania sobie wyznaczyłeś, nasz ranking lokat bankowych, ułatwi Ci wybór korzystnej lokaty bankowej, na której bezpiecznie ulokujesz swoje wolne środki.

Ranking lokat bankowych - czerwiec 2019 r.
Wybierz interesujący cię okres:
lub
Przejdź do porównywarki lokat

Metodologia tworzenia rankingu lokat

Każdy ranking oparty jest na pewnych założeniach. Nasz także. Poznaj je, aby lepiej zrozumieć prezentowane zestawienie lokat: 

  1. Ranking jest aktualizowany przez nas każdego dnia roboczego. Ważniejsze zmiany oprocentowania prezentujemy na bieżąco w analizach lokat lub wiadomościach, ale te mniej istotne ujmujemy bezpośrednio w naszym rankingu. Dodatkowo w każdy piątek na naszym profilu Facebookowym dokonujemy krótkiego podsumowania wydarzeń na rynku lokat z ostatniego tygodnia.
  2. Monitorujemy oferty wszystkich banków komercyjnych w Polsce, dzięki czemu masz pewność, że żadna dobra lokata nie ucieknie Twojej uwadze. Co więcej, prezentujemy także ciekawsze oferty lokat z banków spółdzielczych. W takim przypadku umieszczamy informację o prawnej formie działalności banku.
  3. Prezentujemy lokaty bankowe wyłącznie z ofert instytucji finansowych objętych gwarancjami BFG (lub europejskim odpowiednikiem tej instytucji). W ten sposób możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje pieniądze są bezpieczne.
  4. Prezentujemy jedynie lokaty ze stałym oprocentowaniem, których zysk z odsetek może być określony jeszcze przed otwarciem depozytu. Nie wiesz, jak obliczyć zysk z lokaty? Sprawdź ten artykuł.
  5. Uwzględniamy jedynie lokaty o przejrzystych zasadach. Oznacza to, że w tym rankingu nie znajdziecie lokat strukturyzowanych, które są narażone na ryzyko inwestycyjne.
  6. Dla Twojej wygody ranking lokat podzieliliśmy na różne okresy oszczędzania: krótkoterminowy (1 – 2 miesiące), kwartalny+ (3 – 5 miesięcy), średnioterminowy (6 – 11 miesięcy), długoterminowy (od jednego roku do 5 lat). Dla każdego okresu prezentujemy 15 najlepszych lokat o najwyższym oprocentowaniu. Jeśli chcesz zobaczyć kolejne pozycje, kliknij przycisk "Wyświetl kolejne lokaty" pod danym rankingiem.

Dopasuj ranking lokat do swoich potrzeb!

Zdajemy sobie sprawę, że przyjęte założenia mogą być dla niektórych z Was zbyt ograniczające. Z tego względu na łamach serwisu udostępniliśmy intuicyjną porównywarkę lokat, gdzie w ciągu kilku sekund możecie dopasować parametry lokat do swoich wymagań - m.in. wyszukać lokaty bez konta, lokaty w wybranych przez siebie banku lub depozyty, które założycie dla ustalonej przez siebie kwoty.

Jaką lokatę warto wybrać?

Na to pytanie musisz sobie sam udzielić odpowiedzi, ponieważ wybór odpowiedniej lokaty jest uwarunkowany przede wszystkim Twoimi indywidualnymi potrzebami i wytyczonymi celami oszczędzania.

Jeżeli odkładasz środki na określony cel, wybierz najlepszą lokatę o odpowiednim okresie trwania. Przejdź do jednego z powyższych rankingów i rozważ założenie jednego z depozytów znajdujących się na szczycie danej listy.

Jeżeli natomiast chcesz uczynić z oszczędzania swój nawyk lub po prostu efektywnie wybierać lokaty bankowe, to zapoznaj się z aktualną sytuacją na rynku bankowym. Mając taką wiedzę łatwiej Ci będzie podejmować efektywne decyzje oszczędnościowe. Dla przykładu w dobie aktualnie niskich stóp procentowych dobrym pomysłem jest poszukiwanie okazji na rynku lokat.

Jeżeli np. planujesz założyć lokatę krótkoterminową lub kwartalną, zwróć uwagę na oferty skierowane do nowych klientów banku - niektóre z tych depozytów oferują całkiem wysokie oprocentowanie, dochodzące do 4,0% w skali roku (co przy obecnym poziomie stóp procentowych stanowi atrakcyjną ofertę).

Jeżeli chcesz ulokować wyższą kwotę (powyżej 50 000 zł), to także możesz liczyć na znaczny zysk - w naszym rankingu lokat znajdziesz także depozyty skierowane do zamożniejszej grupy klientów. Okazji do oszczędzania wciąż więc nie brakuje. Wystarczy tylko po nie sięgnąć.