My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

100 Dni z Premią: 110 zł za Lokatę 2,75% i Konto w Toyota Banku

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
100 Dni z Premią: 110 zł za Lokatę 2,75% i Konto w Toyota Banku

Toyota Bank wraz z Agorą SA uruchomił pierwszą promocję w ramach tzw. Roku Korzyści - "Tankuj korzyści z Toyota Bank". Za założenie lokaty Plan Depozytowy na 100 dni można zyskać nawet 100 zł premii, za skorzystanie z moneybacku na koncie dodatkowo 10 zł, a za kreatywne rozwiązania zadania konkursowego interesujące nagrody rzeczowe. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Kto może skorzystać z oferty?

Promocja „Tankuj korzyści z Toyota Bank” organizowana jest przez spółkę Agora SA i trwa do 29 lutego 2016 r. Partnerem akcji jest Toyota Bank – Agora pośredniczy tylko w założeniu lokaty i konta, podczas gdy faktycznie są one otwierane w banku. Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które

 • posiadają w Toyota Banku Konto Jedyne założone w jednej z poprzednich promocji Toyota Banku i Agory (np. Super Duet, Lokata z premią) – obecni klienci;
 • nie posiadają i nie posiadały Konta Jedynego od 7 kwietnia 2015 r. do 27 stycznia 2016 r. - nowi klienci.

Promocja nie jest dostępna dla osób, które między 7 kwietnia 2015 r. a 21 stycznia 2016 r. rozwiązały umowę o Konto Jedyne.

Dane osobowe przetwarzane są przez spółkę Agora SA, jednak wykorzystywane są one tylko w ramach promocji i konkursu (są udostępniane innym podmiotom tylko, jeśli wyrazisz na to odrębną zgodę).

Objaśnienie: ze względu na to, że nazwy promocji pojawiające się w tekście mogą się mylić, poniżej wyjaśniamy, z czym się wiążą:

 • Tankuj korzyści z Toyota Bank” - to nazwa bieżącej promocji, gdzie do zyskania jest nawet 110 zł premii.
 • Tankuj korzyści z nagrodami” - to nazwa konkursu, w którym można wygrać nagrody rzeczowe.
 • Tankuj korzyści do pełna” - to nazwa promocji dla kierowców, w której można zyskać nawet 50 zł miesięcznie za wydatki na paliwo.

Ile możesz zyskać?

Jeżeli skorzystasz z oferty Agory i Toyota Banku, to w zależności od statusu klienta (nowy/obecny) Twój efektywny zysk wyniesie ok. 5% lub 7,25% brutto w skali roku.

 • po pierwsze zyskasz odsetki z 2,75% Lokaty Plan Depozytowy na 100 dni – jest to 100-dniowy depozyt z oprocentowaniem 2,75% zakładany w Toyota Banku (poprzez bankowość elektroniczną), na który możesz wpłacić od 3000 do 10 000 zł (maksymalna liczba lokat to 7) – UWAGA – premię otrzymasz tylko wtedy, jeśli założysz lokatę na maksymalną kwotę, czyli 10 tys. zł;
 • po drugie zyskasz 50 zł gwarantowanej premii od organizatora promocji, jeśli jesteś obecnym klientem, lub 100 zł premii, jeśli jesteś nowym klientem;
 • po trzecie możesz otrzymać 10 zł dodatkowej premii, jeśli przystąpisz do promocji „Tankuj korzyści do pełna” (promocja dla kierowców) ze zwrotem do 50 zł za paliwo;
 • po czwarte możesz wygrać nagrody rzeczowe za kreatywność (szczegóły niżej).

Poniższa tabelka prezentuje efektywny zysk z lokaty w skali roku po uwzględnieniu premii dla obecnych - 50 zł - i nowych - 100 zł - klientów:

Kwota lokaty Odsetki po podatku Zysk (odsetki + 50 zł) Oprocentowanie efektywne (z premią 50 zł) Zysk (odsetki + 100 zł) Oprocentowanie efektywne (z premią 100 zł)
10 000 zł 61 zł 111 zł 5,00% 161 zł 7,25%

Czy Twoje pieniądze będą bezpieczne?

Tak, organizatorem promocji i fundatorem premii jest firma Agora SA, a Twoje pieniądze są lokowane bezpośrednio w Toyota Banku. Wszystkie środki, które wpłacisz na lokatę, wraz z wypracowanymi odsetkami są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 EUR.

Jak zdobyć 50 lub 100 zł premii?

W zależności od tego, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem Toyota Banku, warunki udziału w promocji są nieco inne. Oto, jakie kroki należy wykonać, aby skorzystać z oferty:

 1. Rejestrujesz się na tej stronie organizatora promocji do 29 lutego 2016 r., podając swój adres e-mail (wyrażasz też zgodę na przetwarzanie danych w celach promocji, nie musisz się zgadzać na działania marketingowe).
 2. Potwierdzasz rejestrację we wskazany na stronie sposób.
 3. Ponownie logujesz się na stronie promocji i wybierasz jedną z dostępnych opcji (poniżej przedstawiamy tryb postępowania dla nowych i obecnych klientów banku):
  Mam Konto Jedyne w Toyota Bank Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank
  1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę bankowości elektronicznej Toyota Banku (konto.toyotabank.pl), gdzie założysz lokatę. 1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę Toyota Banku (wnioski.toyotabank.pl), gdzie założysz Konto Jedyne – w ciągu 2 dni roboczych bank skontaktuje się z tobą i umówi wizytę kuriera, a w ciągu kolejnych 3 dni otrzymasz do podpisania umowę.WAŻNE – musisz wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowych i przetwarzanie danych w celach marketingowych.
  2. Do 28 marca 2016 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 100 dni za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku, zwiększając saldo posiadanych dotychczas w banku depozytów na dzień 27 stycznia 2016 r.
  WAŻNE – lokatę musisz założyć na maksymalną kwotę – 10 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii.
  2. Do 28 marca 2016 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 100 dni za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku.
  WAŻNE – lokatę musisz założyć na maksymalną kwotę – 10 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii.
  3. Saldo depozytów, które posiadałeś w banku na dzień 27 stycznia 2016 r., powinieneś utrzymać przez min. 30 dni (czyli nie możesz zerwać lokat/wypłacić tych środków) 3. Lokatę Plan Depozytowy na 100 dni powinieneś utrzymać przez min. 70 dni od jej założenia.
  4. Lokatę Plan Depozytowy na 100 dni powinieneś utrzymać przez min. 70 dni od jej założenia.
 4. Do 14 czerwca 2016 r. organizator w wiadomości e-mail poinformuje cię o przyznaniu premii.
 5. Do 21 czerwca 2016 r. należy zalogować się na stronie promocji i uzupełnić swoje dane o imię i nazwisko, numer założonego Konta Jedynego oraz adres zamieszkania.
 6. Premia zostanie wypłacona do 30 czerwca 2016 r. na Konto Jedyne – należy posiadać aktywny rachunek i kartę na ten dzień.

Premia dodatkowa: 10 zł za przystąpienie do promocji „Tankuj korzyści do pełna”

W akcji można zyskać także dodatkowe 10 zł za przystąpienie do promocji samego banku - „Tankuj korzyści do pełna”. Korzystając z tej oferty, można zyskać do 50 zł miesięcznie za wydatki na paliwo.

Aby otrzymać dodatkową premię, należy spełnić opisane wcześniej warunki oraz zarejestrować się w promocji „Tankuj korzyści do pełna” pod tym adresem lub na infolinii banku do 28 marca 2016 r. Nagroda zostanie wypłacona razem z premią podstawową.

Konkurs „Tankuj korzyści z nagrodami”

Uczestnicy promocji mogą również wziąć udział w konkursie na kreatywność. Jeśli spełniliśmy powyższe warunki – w tym przystąpiliśmy do promocji „Tankuj korzyści do pełna” - możemy wygrać kamerę GoPro Hero 4 Silver (5 Nagród I stopnia), tablet Acer B1-770 (50 Nagród II stopnia) lub książki „500 zdań polskich” Jerzego Bralczyka (50 Nagród III stopnia). Aby wziąć udział w konkursie, należy:

 • spełnić warunki przyznania podstawowej premii (50 lub 100 zł);
 • przystąpić do promocji „Tankuj korzyści do pełna” do 28 marca 2016 r.;
 • do 20 maja 2016 r. stworzyć hasło promujące akcję „Tankuj korzyści z Toyota Bank” i wpisać je na stronie promocji (max. 250 znaków ze spacjami);
 • aktywnie korzystać z promocji "Tankuj korzyści do pełna" – co najmniej w trzech miesiącach – do 31 sierpnia 2016 r. - spełnić warunki otrzymania zwrotu za tankowanie;

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 27 września 2016 r.

Promocja "Tankuj korzyści do pełna”

Klienci Toyota Banku mogą skorzystać z promocji „Tankuj korzyści do pełna” i odzyskać od 5 do 10% każdego wydatku na paliwo. Warunkiem udziału w akcji, oprócz założenia Konta Jedynego i zarejestrowania się w promocji, są aktywne płatności kartą debetową (za paliwo, ale także w ramach innych transakcji) oraz utrzymywanie w banku określonego salda oszczędności.

W ramach promocji można odzyskać do 50 zł miesięcznie do końca grudnia 2016 r.

Promocję przeanalizowaliśmy w tym artykule.

Co warto wiedzieć o Koncie Jedynym?

Konto Jedyne w Toyota Banku to dość specyficzny rachunek osobisty. Polecany jest przede wszystkim kierowcom, a to ze względu na bezpłatne ubezpieczenia assistance oraz program moneyback, pozwalający zyskać od 5 do 10% wydatków na paliwo. Parametry konta są następujące:

 • 2,49 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku – opłaty można uniknąć, dokonując kartą debetową transakcji na min. 400 zł;
 • bezpłatna obsługa karty debetowej;
 • bezpłatne przelewy internetowe i zlecenia stałe;
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty gotówki z bankomatów w kraju, 4,50 zł za każdą kolejną wypłatę.

Komentarz Redakcji

Rok Korzyści w Toyota Banku rozpoczął się naprawdę atrakcyjną promocją. W ubiegłym tygodniu ta instytucja wraz z Agorą zainicjowała kampanię właśnie pod taką nazwą i pierwsza z akcji może budzić zainteresowanie. Niewątpliwym atutem jest tu objęcie ofertą dotychczasowych klientów Toyota Banku – w większości podobnych promocji takie osoby są wykluczone, dlatego działania banku w tym zakresie z pewnością zdobędą uznanie obecnych posiadaczy Kont Jedynych.

Druga zaleta to możliwość połączenia promocji i otrzymania premii z różnych tytułów. Za założenie Lokaty Plan Depozytowy na 100 dni (notabene jednego z lepszych depozytów kwartalnych) możesz zyskać 50 lub 100 zł oraz odsetki z samego depozytu. Przystępując do promocji ze zwrotem za tankowanie, otrzymujesz dodatkowe 10 zł. Sam moneyback „Tankuj korzyści do pełna” premiuje Twoją aktywność – możesz zyskać nawet 50 zł miesięcznie (w zależności od salda oszczędności w banku). Do wygrania są także nagrody rzeczowe – tu liczy się kreatywność, jednak czasu na zadanie jest nieco więcej.

Promocja „Tankuj korzyści z Toyota Bank” to mocne działanie marketingowe i promocyjne banku. Cieszyć się mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci tej instytucji.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin Promocji „Tankuj korzyści do pełna”

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze