My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Volkswagen Bank

Volkswagen Bank

Volkswagen Bank to instytucja wyspecjalizowana w kredytach samochodowych i leasingu, niemniej wśród propozycji banku, oprócz kredytów gotówkowych i samochodowych, można znaleźć również konta firmowe, karty dla firm oraz lokaty terminowe.

Volkswagen Bank

Informacje o Volkswagen Bank

Siedziba

Warszawa

Rok utworzenia

1998

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Kapitał zakładowy

107 000 000

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce jest częścią Volkswagen Financial Services AG. Jego podstawowym obszarem działalności jest kredytowanie samochodów marek Grupy Volkswagen.

Volkswagen Bank Polska pojawił się na polskim rynku w 1998 r. Choć działalność instytucji koncentruje się na leasingu samochodów, kredytach samochodowych i ubezpieczeniach, bank udostępniał także prowadzenie kont osobistych i firmowych oraz lokat terminowych. Rachunki dla klientów indywidualnych zostały wycofane z oferty 18 sierpnia 2017 r., wciąż jednak można otworzyć w banku rachunek firmowy z produktami oszczędnościowymi.

Środki lokowane w Volkswagen Banku na rachunkach prowadzonych przez Oddział objęte są gwarancjami Funduszu Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich.