My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Wymarzone Konto z Lokatą Mobilną na 4% i 50 zł Premii

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Wymarzone Konto z Lokatą Mobilną na 4% i 50 zł Premii

Oferta na rynku lokat nie jest w ostatnim czasie szczególnie spektakularna, dlatego warto zwracać uwagę na promocje, jakie wprowadzają banki. Tym razem ciekawą propozycję przedstawił Raiffeisen Bank, zwiększając oprocentowanie na Lokacie Mobilnej do 4% w promocji „Wymarzone Konto z lokatą 4%”, prowadzonej wspólnie z Agorą Performance. Oprócz podwyższonego oprocentowania, można dodatkowo zyskać 50 zł premii, co dodatkowo podnosi atrakcyjność oferty.

Lokata Mobilna to trzymiesięczny depozyt, standardowo oprocentowany na 2,6% w skali roku. Można ją założyć tylko raz, na kwotę od 1000 do 10 000 zł. W ramach promocji bank zwiększa oprocentowanie lokaty o 1,4 p.p. Depozyt można założyć wyłącznie z kontem osobistym lub oszczędnościowym w Raiffeisen-Polbanku, lecz aby otrzymać promocyjne oprocentowanie 4% należy otworzyć Wymarzone Konto Osobiste.

Dodatkowo dla uczestników promocji przygotowano:

 • 50 zł premii od organizatora akcji, czyli Agory Performance;
 • możliwość założenia do 30 kwietnia innej trzymiesięcznej lokaty oprocentowanej na 3% (dla środków od 3000 do 10 000 zł) w Raiffeisen-Polbank.

W promocji można wziąć udział do 21 marca 2016 r.

Co zrobić, aby móc skorzystać z oferty promocyjnej?

W promocji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które nie posiadały konta w Raiffeisen-Polbanku od 1 stycznia 2015 r. Ponadto, aby skorzystać z oferty promocyjnej, należy spełnić łącznie poniższe warunki:

 1. Złożyć wniosek o Wymarzone Konto Osobiste poprzez stronę promocji kontowymarzone.zpremia.pl do 21 marca 2016 r.
 2. Wyrazić zgodę na informacje handlowe otrzymywane od banku drogą elektroniczną i nie sprzeciwić się działaniom marketingowym banku.
 3. Do 30 kwietnia 2016 r. podpisać umowę z bankiem o Wymarzone Konto Osobiste.
 4. Do 30 kwietnia 2016 r. założyć Lokatę Mobilną z nowego rachunku za pomocą serwisu bankowości mobilnej.
 5. W maju, czerwcu i lipcu 2016 r. dokonać transakcji kartą do rachunku na kwotę przynajmniej 100 zł (łącznie, w danym miesiącu). Ten warunek musi być spełniony w każdy z trzech miesięcy, a płatności muszą być zaksięgowane w tym samym miesiącu, w którym je wykonano.

W promocji można założyć tylko jedno Wymarzone Konto Osobiste i tylko jedną Lokatę Mobilną. Lokaty Mobilnej nie można rozwiązać przed jej końcem (czyli przed upływem 3 miesięcy) – w przeciwnym wypadku straci się prawo do promocyjnego oprocentowania oraz premii.

Ile można zyskać?

W ramach promocji nasza Lokata Mobilna zostanie oprocentowana na 4%, dodatkowo na zakończeniu promocji otrzymamy premię w wysokości 50 zł. Oto, ile zyskamy, deponując poniższe kwoty:

Kwota lokaty Odsetki po odliczeniu podatku Kwota lokaty wraz z odsetkami Kwota razem z premią +50 zł Efektywne oprocentowanie
1 000 zł 8,10 zł 1008,10 zł 1058,10 zł  28,7%
5 000 zł 40,50 zł 5040,50 zł 5090,50 zł  8,9%
10 000 zł 81,00 zł 10 081,00 zł 10 131,00 zł  6,47%

Ciekawostka: efektywne oprocentowanie lokaty wraz z premią jest uzależnione od wysokości wkładu na lokatę (im niższy wkład na lokatę, tym premia bardziej wpływa na wysokość efektywnego oprocentowania brutto lokaty).

Wymarzone Konto Osobiste – podstawowe parametry

Wraz z Lokatą Mobilną należy otworzyć nowy rachunek – Wymarzone Konto Osobiste. Poniżej pokrótce przedstawiamy najważniejszego jego cechy:

 • rachunek jest oprocentowany:
  • 0,375% dla kwot do 3000 zł,
  • 1,125% w przedziale 3000,01 - 10 000 zł,
  • 1,5% dla kwot powyżej 10 000 zł;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 3 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej. Opłaty nie można uniknąć;
 • 0 zł za przelewy internetowe i za pomocą aplikacji mobilnych.

Co ważne, bank gwarantuje nam, że opłaty te nie zostaną zmienione w ramach umowy, którą podpisujemy. Ponadto wraz z Wymarzonym Kontem Osobistym otrzymujemy dostęp do bezpłatnego Konta Walutowego R-Dealer oraz Wymarzonego Konta Lokacyjnego – rachunku oszczędnościowego, którego oprocentowanie wynosi odpowiednio 0,75; 1,425 oraz 1,8%.

Komentarz Redakcji

Osoby poszukujące dobrze oprocentowanych lokat nie mają w ostatnim czasie wielkiego wyboru. Pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert promocyjnych, w których oprocentowanie jest wyższe niż na standardowych lokatach, niejednokrotnie oznacza to jednak związanie się z danym bankiem na dłuższy czas poprzez otwarcie rachunku osobistego. Ponadto takie lokaty są często jednorazowe, a podwyższone oprocentowanie gwarantowane jest przez ściśle określony czas.

Nie inaczej jest w przypadku nowej promocji Raffeisen-Polbanku i Agory Performance. Nie ulega wątpliwości, że celem podwyższenia oprocentowania na Lokacie Mobilnej jest przyciągnięcie nowych klientów-właścicieli Wymarzonego Konta Osobistego. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w promocji można uzyskać zupełnie niezły – jak na obecne warunki – zysk, powiększony w dodatku o premię. Wymarzone Konto Osobiste jest dobrym rachunkiem; jedyny większy minus to konieczność comiesięcznej opłaty za kartę debetową (po spełnieniu warunków promocji, można ją odmówić) – z drugiej strony bank gwarantuje nam niezmienność wszystkich opłat, a to w zmieniającej się sytuacji na rynku bankowym jest propozycją zdecydowanie wartą uwagi.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Wymarzone Konto z lokatą 4%"

O banku

Raiffeisen Polbank to marka należąca do BGŻ BNP Paribas, która świadczy usługi na rzecz klientów indywidualnych, firmowych, korporacji, a także w ramach bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Zakres działalności tej instytucji jest uniwersalny i obejmuje zarówno konta, karty płatnicze, ubezpieczenia, jak i produkty kredytowe i inwestycyjne. Wśród propozycji oszczędnościowych Raiffeisena można wymienić lokaty w PLN i walutach obcych oraz depozyty zakładane przez aplikację mobilną i Wideo Doradcę.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze