My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

150 zł premii za założenie Lokaty Standard 2,5% w Toyota Banku (efektywny zysk do 6,2%!)

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
150 zł premii za założenie Lokaty Standard 2,5% w Toyota Banku (efektywny zysk do 6,2%!)
Źródło: strona promocji

W czasach, gdy banki obniżają oprocentowanie depozytów, propozycja Toyota Banku jest miłym zaskoczeniem. Już samo oprocentowanie 12-miesięcznej Lokaty Standard – 2,5% w skali roku – jest całkiem przyzwoite, a dodatkowo możesz otrzymać 150 zł w gotówce na wskazany rachunek. Tym samym Twój efektywny zysk z lokaty będzie znacznie, znacznie wyższy. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej ofercie.

Promocyjna Lokata Standard 2,5% w Toyota Banku

Na początek to, co chyba interesuje każdego oszczędzającego, czyli ile i na jakich warunkach można ulokować w Toyota Banku.

Minimalna kwota lokaty to 5000 zł a maksymalna - 70 000 zł. Okres jej trwania wynosi 12 miesięcy i w tym czasie Twoje środki będą oprocentowane na 2,5% w skali roku. Dodatkowy zysk to bonus w wysokości 150 zł premii pieniężnej. Aby skorzystać z oferty nie musisz posiadać lub zakładać konta osobistego w Toyota Banku.

Skoro już znasz podstawowe parametry depozytu, przejdźmy do informacji o tym, kto może wziąć udział w promocji i co trzeba zrobić, by otrzymać premię.

Czy możesz skorzystać z promocji?

Organizatorem promocji jest firma Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. (wydawca popularnego serwisu Bankier.pl), która zaprasza do udziału w niej pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 26 maja 2019 r. nie posiadały konta i/lub lokaty w Toyota Banku.

Lokaty objętej promocją tradycyjnie nie mogą założyć pracownicy i współpracownicy organizatora oraz banku, a także ich najbliżsi krewni. Wykluczeni z udziału w akcji „Zgarnij Premię z Lokatą Standard na 12 miesięcy Toyota Banku” są także ci, którzy w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 26 maja 2019 r. rozwiązali z Toyota Bankiem umowę o konto i/lub lokatę.

Droga do 150 zł premii za założenie lokaty

Działania niezbędne do otrzymania 150 zł premii sprowadzają się do założenia 12-miesięcznej Lokaty Standard i utrzymania jej przez min. 270 dni. Trzeba to zrobić w określony sposób, dopełniając kilku formalności, przedstawmy więc na spokojnie wszystkie kroki:

 1. Do 23 czerwca 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji, wpisując na niej swój adres e-mail.
 2. Po otrzymaniu na podany adres linku aktywacyjnego, skorzystaj z niego i wypełnij pełny wniosek o 12-miesięczną Lokatę Standard.

  Na tym etapie będziesz musiał podać swoje dane osobowe i wyrazić zgodę na przetwarzanie ich dla celów marketingowych banku i powiązanych, bądź współpracujących z nim, podmiotów. Inaczej mówiąc, musisz zgodzić się na kontakty telefoniczne i poprzez środki komunikacji elektronicznej. Nie możesz tego odwołać w okresie promocji.

  Składając wniosek o Lokatę Standard, musisz też wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi przez Toyota Bank informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi o to, by firma Bonnier Business sp. z o.o. mogła się dowiedzieć od banku, że spełniłeś warunki uprawniające do otrzymania premii.
 3. Do 12 lipca 2019 r. zawrzyj umowę o objętą promocją lokatę. Możesz założyć tylko jedną 12-miesięczną Lokatę Standard i umowa musi mieć charakter indywidualny (niedopuszczalne jest założenie lokaty wspólnej). Niezbędne dokumenty podpiszesz podczas wizyty kuriera.
 4. Wpłać na wskazany rachunek kwotę, którą chcesz ulokować. Minimalna dopuszczalna wysokość lokaty to 5000 zł, a maksymalna – 70 000 zł. Twoje pieniądze przez 12 miesięcy będą objęte oprocentowaniem 2,5% w skali roku.

Potwierdziliśmy w Toyota Banku, że nie ma żadnych przeszkód, by lokaty zakładane przez 2 osoby zostały opłacone z ich rachunku wspólnego. Ważne, by każda z nich wpisała siebie jako nadawcę przelewu i właściciela zakładanej lokaty. W ten sposób możecie zmaksymalizować zyski w rodzinie/związku.

I to wszystko. Tym razem Toyota Bank znacznie uprościł procedurę starań o nagrodę, co wydaje się być rozsądnych krokiem.

Kiedy otrzymasz nagrodę?

Jeśli zdecydujesz się na wcześniejsze zerwanie lokaty, bank wypłaci ci 0,1 należnych odsetek. Gdybyś zrobił to jednak przed upływem 270 dni, to nie zasłużysz na bonus w wysokości 150 zł. Warto więc odczekać przynajmniej pełne 9 miesięcy.

Informację o przyznaniu premii otrzymasz najpóźniej do 30 kwietnia 2020 r. Organizator prześle ją na adres e-mail podany w zgłoszeniu do promocji. W wiadomości znajdziesz link, który przekieruje Cię do formularza zawierającego miejsce na podanie numeru rachunku bankowego, na który chcesz otrzymać bonus.

Pamiętaj, że na wskazanie numeru konta masz 14 dni roboczych od chwili otrzymania informacji. Gdybyś tego nie zrobił, Twoja nagroda przepadnie. Z regulaminu promocji wynika, że pieniądze zostaną przekazane przez organizatora natychmiast po otrzymaniu przez niego danych do przelewu.

Możesz zyskać nawet 6,2% w skali roku!

Sprawdźmy, ile możesz w sumie zyskać dzięki otwarciu 12-miesięcznej Lokaty Standard i zgarnięciu 150 zł premii. „Na co dzień” oprocentowanie tego typu depozytu wynosi 2,10% w skali roku. W promocji otrzymujesz 2,50% i do tego jeszcze 150 zł premii, jeśli utrzymasz lokatę przez min. 270 dni. Oznacza to, że efektywne oprocentowanie wyniesie nawet 6,20%. Spójrz na dane w poniższej tabelce:

Zysk* uczestnika promocji w przypadku otwarcia 12-miesięcznej Lokaty Standard i utrzymania jej do terminu zapadalności

Ulokowana kwota

Odsetki

Łączny zysk (odsetki + premia)

Efektywna stopa zwrotu

5 000

101,25 zł

251 zł

6,20%

10 000

202,50 zł

353 zł

4,35%

20 000

405,00 zł

555 zł

3,43%

30 000

607,50 zł

758 zł

3,12%

40 000

810,00 zł

960 zł

2,96%

50 000

1 012,50 zł

1 163 zł

2,87%

60 000

1 215,00 zł

1 365 zł

2,81%

70 000

1 417,50 zł

1 568 zł

2,76%

Zysk z Lokaty Standard Toyota Banku
Kliknij, aby powiększyć

Łatwo zauważyć, że najwyższą efektywną stopę zwrotu (6,2%) uzyskasz lokując najmniejszą możliwą kwotę, czyli 5000 zł. Naszym zdaniem warto jednak zainwestować nawet wyższe kwoty. Przykład? Dla 40 000 zł zyskamy efektywnie ponad 2,9%, co przewyższa aktualne oprocentowanie najlepszej lokaty rocznej na rynku!

Gwarancje BFG

Depozyty oferowane przez Toyota Bank objęte są w 100% gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł. W sytuacji, gdy na lokacie możesz ulokować maks. 70 000 zł, Twoje środki będą w pełni bezpieczne.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Zaskakująco dobra oferta

Propozycja Toyota Banku jest bardzo atrakcyjna dla osób dysponujących mniejszymi oszczędnościami. Utrzymanie do terminu zapadalności lokaty z kwotami do 40 000 zł oznacza zysk znacznie przewyższający lub dorównujący aktualnym liderom rynku.

Zwracamy uwagę, że Twoje pieniądze ulokowane w ramach tej oferty na pewno wypracują zysk, który pokazaliśmy w tabelce. Trzymanie ich na depozytach krótkoterminowych może oznaczać mniejsze benefity, gdyż nie można wykluczyć dalszego spadku oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych. Zdecydowały się na to już Alior Bank, Getin Bank, Pekao SA, a ING zapowiedział taki ruch od lipca.

Warto też podkreślić, że do założenia lokaty w promocji nie jest potrzebne posiadanie konta w Toyota Banku, a można na niej ulokować już 5000 zł. Trochę szkoda, że regulamin pozwala założyć tylko jeden depozyt. Nie ma jednak co narzekać, warto docenić i cieszyć się tym, co Toyota Bank proponuje.

Na koniec wskazówka, od jednego z naszych Czytelników na Facebooku - jeśli chciałbyś zyskać dobry procent dla wyższych kwot, rozważ podzielenie środków i założenie kilku lokat promocyjnych w Toyota Banku, po jednej na każdego członka Twojej rodziny. W tym celu będziesz musiał złożyć oddzielny wniosek (z różnych adresów mailowych) o każdą taką lokatę. Innymi słowy, zamiast lokować 60 000 zł na tylko jeden depozyt (i zyskać efektywnie 2,81%), możesz założyć 3 lokaty po 20 000 zł (i zyskać efektywnie aż 3,43%).

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo wysoka efektywna stopa zwrotu dla niższych kwot.
 • Możliwość założenia lokaty już od kwoty 5000 zł.
 • Brak wymogu posiadania konta osobistego w Toyota Banku.

Wady

 • Można założyć tylko jedną lokatę.
 • Stosunkowo niska maksymalna kwota depozytu (70 000 zł).

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze